eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

Klocki LEGO z drewna?

LEGO to jedna z tych niewielu rzeczy na świecie, którą zna każdy. Lecz nie każdy wie, że założyciel firmy LEGO był cieślą i produkował zabawki drewniane, które w późniejszym czasie stały się najsławniejszymi klockami na świecie. LEGO Group rozpoczęło swą produkcje w warsztacie stolarskim Ole Kirk Christiansen w Billund w Danii. W początkowym czasie Ole Kirk Christiansen w swoim warsztacie głównie zajmował się produkcją mebli oraz innych domowych przedmiotów wykonywanych z drewna. Warsztat ten spłonął w 1924 roku, na skutek podpalenia się wiórów pochodzących z obróbki drewna. Ole Kirk wybudował większy warsztat i pracował nad rozszerzeniem swojej działalności na cały kraj. Podczas wielkiego kryzysu, który uderzył w Danię na początku XX wieku Ole Kirk nie miał zbyt wielu klientów i musiał skupić się na mniejszych projektach. Zaczął produkcje miniaturowych wersji swoich produktów jako pomoce projektowe. To właśnie te miniaturowe modele mebli, drabiny i deski do prasowania zainspirowały go do rozpoczęcia produkcji zabawek.

zabawki drewniane.png

W 1932 roku, Ole Kirka zaczął robić zabawki ekologiczne z drewna, takie jak skarbonki, zabawki do ciągnięcia i pchania, drewniane samochody i domy. Firma nie była opłacalna z powodu Wielkiego Kryzysu. Rolnicy w obszarze czasem zamieniali żywność w zamian za jego zabawki. Ole Kirk kontynuował produkcję mebli oprócz zabawek, żeby utrzymać się na rynku. W 1934 roku Ole Kirk przeprowadził konkurs wśród swoich pracowników, aby nazwać firmę, oferując butelkę domowego wina jako nagrodę dla najlepszej nazwy. Christiansen rozważał dwie nazwy „Legio” oraz” Lego „. Ole Kirk wybrał nazwę, LEGO od „leg” i „gotd”, które można przetłumaczyć: „baw się dobrze” , a firma zaczęła wykorzystywać je na swoich produktach. Najpopularniejszą zabawką produkowaną w jego warsztacie stała się drewniana kaczka do ciągnięcia na kółkach, która rozsławiła nazwę firmy na całą Danie.

Kids ABC

Po II wojnie światowej, tworzywa sztuczne stały się dostępne w Danii, a Lego zakupiło wtryskarkę umożliwiającą produkcję zabawek plastikowych w 1947 roku. Na początku ludzie nie byli przekonani do zabawek plastikowych dlatego Ole Kirk wymyślił drewniane klocki z których można było budować domki, samochodziki oraz inne zabawki. Jednakże z powodu braku przyczepności drewnianych klocków Christiansen doszedł do wniosku, że plastikowe klocki będą bardziej funkcjonalne. Dopiero po śmierci wynalazcy i założyciela LEGO, plastikowe klocki zdobyły ogromną popularność na całym świecie, które do dzisiaj są najbardziej kreatywnymi klockami do zabawy.

zabawki ekologiczne

Firma LEGO obecnie koncentruje się na przyśpieszeniu prac nad wynalezieniem materiałów alternatywnych do plastikowych. Zatrudniono ponad 100 specjalistów ds. surowców, by osiągnąć zamierzony efekt. Będą oni pracować w Billund w Danii, gdzie znajduje się siedziba LEGO. Tuż obok w latach 2015-2016 utworzony zostanie Ośrodek LEGO ds. Materiałów Przyjaznych Środowisku.

Zanim jednak to nastąpi zapraszamy państwa do naszej bogatej oferty w sklepie Kids ABC gdzie dostaną państwo najwyższej jakości zabawki i klocki, które są wykonane w 100% z naturalnego drewna oraz pomalowane ekologicznymi farbami.

W następnym artykule naszego blogu dowiesz się, jak i jaką farbą dzieci mogą malować swoje drewniane zabawki.

ZAPRASZAMY🙂

Reklamy

2 myśli na temat “Klocki LEGO z drewna?

  1. Szkoda, że już nie można kupić drewnianego lego. Plastik wypiera wszystko. A drewniane klocki w niektórych sklepach kosztują naprawdę fortunę.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s