eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

Malowanie jest dziecinnie proste!

Zabawki ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością, są one ekologiczne i bezpieczne dla dzieci i w przeciwieństwie do plastikowych zabawek jak się zarysują lub zniszczą można je odmalować. Jaką farbę użyć, by zabawka nadal była bezpieczna i piękna jak w dniu zakupu? Zabierając się za malowanie musimy pamiętać o tym, że do malowania i lakierowania używamy tylko produktów posiadających atesty nietoksyczności oraz certyfikaty dopuszczające do malowania zabawek.

Zabawki drewniane

Wszystkie farby, którymi maluje się zabawki drewniane są to jednoskładnikowe, akrylowe, wodorozcieńczalne wyroby ekologiczne (nie emitujące do otoczenia szkodliwych substancji). Farby te tworzą klarowną powłokę charakteryzującą się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, wysoką odpornością na szorowanie i zarysowanie.Rozwijają kreatywność najmłodszych, przy czym oczywiście świetnie się bawią.Mając do dyspozycji dobrą farbę i odrobinę wyobraźni można własnoręcznie wyczarować super kolorowe cudeńko wraz ze swoim dzieckiem.

Bigjigs

A oto jak najlepiej pomalować zabawkę:Malowanie zabawki drewnianej najlepiej zacząć od dokładnego oczyszczenia go z wszelkich zabrudzeń. Ponadto dobrze jest przeszlifować zabawkę delikatnym papierem ściernym typu 220 – zabieg ten zwiększy przyczepność farby do podłoża i ułatwi nam nakładanie farby. Zabawkę odpylamy i przecieramy wilgotną ściereczką, a następnie zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Do nakładania farby najlepiej wykorzystać płaski pędzelek z naturalnego włosia. Po zakończeniu aplikacji pierwszej warstwy zróbmy około 4-godzinną przerwę w pracy. Po tym czasie można przystąpić do nałożenia drugiej, finalnej warstwy dekoracyjnej.

Kids ABC życzy wszystkim małym malarzom ekstra zabawy przy malowaniu zabawek,które można nabyć w naszym sklepie na terenie całej Polski.

Już za tydzień tylko na naszym blogu historia drewnianych zabawek w Polsce
ZAPRASZAMY 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s