eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

Domowy teatrzyk

Domowy teatrzyk to super zabawa dla dzieci. Począwszy od maluchów, gdzie teatrzyk wykonany przez rodzica, może pomóc w pokonywaniu strachu u dzieci. Po dzieci w wieku szkolnym, w którym nasze pociechy same odgrywają wcześniej wybraną przez siebie rolę.

zabawki ekologiczne

Zabawki edukacyjne takie jak maskotki i pacynki, możemy użyć do zrobienia teatrzyku kukiełkowego. Za ich pomocą odgrywamy różne scenki, jak np. wizyta u lekarza, odwiedziny u znajomych czy pójście do przedszkola. Dzięki takim zabawom dzieci stają się odważniejsze w codziennym życiu i dowiadują się, jak postępować w różnych sytuacjach życiowych.

Zabawki drewniane.jpg

Najlepiej zbudować teatrzykową scenę z pustego, dużego kartonu np. po pralce lub lodówce. Wycinamy tylną ścianę pudła – tam będzie wejście dla  małych animatorów kukiełek. Wyżej z przodu robimy prostokątny otwór, który posłuży za scenę. Następnie ozdabiamy całość przy pomocy kredek, farb, tekturowych domków i drzew, elementów z plasteliny- tę czynność najlepiej pozostawić dzieciom, które na pewno będą tym zachwycone! Z kawałków starego prześcieradła lub zasłonki przygotowujemy kurtynę. Doczepiamy ją i podwiązujemy po bokach sceny.

Zabawki edukacyjne

Do odegrania ról w przedstawieniu można wybrać ulubione pluszaki, zabawki ekologiczne albo gotowe pacynki. Jeżeli zaś chodzi o starsze dzieci to najważniejsze poza wyborem tematu przedstawienia  jest ustalenie jego formy.

Czy to będzie teatrzyk kukiełkowy (tu można użyć zabawki drewniane), pacynkowy, a może dzieciaki same chcą się przebrać i odegrać swoją role. Ważnym jest aby dzieci same mogły zadecydować  o sposobie wykonania, to rozwija dziecięcą wyobraźnię. Potem można przejść do ułożenia scenariusza i podziału ról.

Może to zająć chwilkę ale w rezultacie przedstawienie na pewno będzie wspaniałym wydarzeniem w domu. Na koniec przygotujcie zaproszenia na spektakl wycięte i pokolorowane przez dzieci.

Śmiechom i radości z pewnością nie będzie końca!

Kids ABC

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s