eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

10 gier i zabaw na świeżym powietrzu:

 • Ogromne kółko i krzyżyk, które można zrobić samemu. Wystarczy trochę sznurka i wycięte z kartonu kółka i krzyżyki lub po prostu całość narysowana kredą na chodniku. Wielkość gry zależy wyłącznie od waszej wyobraźni.

 

 •  Diabolo firmy Bigjigs jest to gra zręcznościowa dla dzieci i dorosłych, ciekawe urozmaicenie, świetna zabawa, ale również nauka cierpliwości. Gra polega na takim rozkręceniu krążka na sznurku zawieszonym pomiędzy dwoma kijkami, aby nie spadał. Dodatkowo krążkiem można podrzucać, obracać itp. tak, aby gra była jeszcze ciekawsza.

Diabolo kolorowe - diabelskie kijki BJ740 Bigjigs

 • Zabawa „Baba Jaga patrzy”. Ustawiamy się w szeregu w wyznaczonym miejscu i wybieramy jedną osobę, która będzie Babą Jagą. Baba Jaga stoi daleko od reszty, jest odwrócona tyłem i mówi: „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” (w tym czasie pozostali starają się jak najszybciej do niej dobiec). Kiedy Baba Jaga kończy wyliczankę, szybko się odwraca, a reszta zastyga w bezruchu. Kto się ruszy czy nawet mrugnie okiem, wraca na linię startu i zaczyna odnowa drogę do Baby Jagi. Wygrywa ten, kto pierwszy dobiegnie do Baby Jagi.

 

 • Zabawy w piasku lubi każde dziecko. Ciekawą zabawką do piasku lub wody może być wieża z kubeczków. Żywe, barwne kubki o oryginalnych kształtach przyciągną uwagę najmłodszych i będą się idealnie nadawać do zabawy oraz rozwoju kreatywności i umiejętności motorycznych od najmłodszego wieku. Zestaw składa się z 6 kubków. Produkt może być używany jako pomoc w nauce liczenia. Ciekawą zabawą może być uzupełnianie wodą lub piaskiem odpowiednich foremek aby dały łącznie wartość większej. Na przykład wypełniamy dwie foremki oznaczone symbolami 2 i 3 i przenosimy ich zawartość do kształtu oznaczonego symbolem 5 (2+3=5) Matematyka może być przyjemna 😉

014a65c9fe5ee97201a941a1327f41a3

 • Berek parami. Trzeba wyznaczyć 2 berków, którzy trzymając się za ręce chwytają ( na ograniczonym terenie) pozostałych uczestników. Za złapanego uważa się tego, który zostanie otoczony i zamknięty rękami berków. Za złapanego uważa się tego, który wybiegnie poza ograniczony teren zabawy. Złapany dołącza jako następny berek. Gdy zostają 2 osoby i sami łapiący jest zabawnie ;D UWAGA: Nie wolno zawodnika przetrzymywać, ani chwytać!

 

 • Zabawa na powietrzu, wiatr we włosach i latawiec na tle nieba. Czego można chcieć więcej? Latawiec – to propozycja na wietrzne dni, choć tak naprawdę zabawa z latawcem nie musi ograniczać się do samego „puszczania” tej zabawki. Jeśli mamy gotowy latawiec, maluch może go spersonalizować poprzez naklejenie kolorowych naklejek lub doczepienie własnoręcznie wykonanego „ogona”. Jeśli jednak czujemy się na siłach i mamy wsparcie pociechy, możemy podjąć się próby wykonania własnego latawca. Wówczas zabawa przyjmuje już znacznie poważniejszą formę, a dziecko angażowane w każdy jej etap będzie pękało z dumy kiedy Wasz wspólny projekt okaże się udany.

Latawiec papuga 20019 brookite zabawki edukacyjne.jpg

 • „Zabawa w sardynki”, czyli w chowanego na opak. Grupa wybiera jedną osobę, która ma się schować w wybranym przez siebie dowolnie miejscu. W tym czasie pozostałe osoby odliczają do 100. Następnie grupa wyrusza na poszukiwanie ukrytej osoby. Każdy powinien szukać sam, ale jeśli jest dużo uczestników, to można szukać w mini grupach( 2-3 osobowych). Wszystko zależy od dogadania się przed rozpoczęciem zabawy. Osoba, która znajdzie „schowanego”, chowa się razem z nim, zamiast wskazać znalezionego grupie (jak to wygląda w zwykłej zabawie w chowanego). Kryjówkę można zmieniać podczas zabawy dowolną ilość razy. Ostatnia z szukających osób znajduje grupę przypominającą sardynki w puszce- stąd nazwa zabawy ;D Oczywiście ostatnia osoba przegrywa i automatycznie zostaje tym, który się chowa w następnej rundzie.

 

 • Zabawki drewniane też mogą być wykorzystane do zabawy na dworze. Drewniany krykiet firmy Bigjigs to świetny pomysł na nudę. Zasady gry są bardzo proste. Ustaw cztery bramki. Każdy z graczy wybiera swoją piłkę i można zaczynać. Kto pierwszy przeprowadzi kulę pod wszystkimi bramkami wygrywa. Jeśli któryś z graczy strąci bramkę musi zaczynać jeszcze raz.

cac16da20a21c9d2f6cfdfd4fb0df402.jpg

 • „Zabawa w czarodzieja.” – Czarodziej goni uciekające przed nim dzieci. Złapane dziecko zamienia się w posąg. Aby zostać odczarowany musi być dotknięty przez innych uczestników zabawy.

 

 • „Czy zgadniesz co widzę?” Jedna z osób wybiera dowolny przedmiot z otoczenia np. znak drogowy, a następnie opisuje go: „Widzę coś, co jest czarne i żółte i w kształcie trójkąta”. Pozostali uczestnicy spaceru próbują zgadnąć, o jaki przedmiot chodzi. Ten, kto odgadnie, wybiera kolejny przedmiot i zabawa zaczyna się od nowa.

 

Kids Abc życzy miłej zabawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s