eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

Muzyka – uczy i bawi

Nauka muzyki doskonale wpływa na rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka. Dziecko już w pierwszych latach życia wykazuje zainteresowanie zabawkami grającymi, śpiewa, tańczy i próbuje grać na prostych instrumentach. Pierwsze oznaki uzdolnień muzycznych pojawiają się już u kilkunastomiesięcznych dzieci, dlatego warto obserwować swoją pociechę. Jeżeli Twoje dziecko z zachwytem i podziwem ogląda grających muzyków, udaje, że ma wymyśloną perkusję lub gitarę, to znaczy, że w domu może dojrzewać prawdziwy talent muzyczny. Dzieci obcujące z muzyką od pierwszych chwil życia szybciej uczą się mówić, a te, które muzykują na instrumentach, często lepiej uczą się w szkole. Poniżej prezentujemy kilka instrumentów muzycznych, które pokażą wam , iż zabawki drewniane też mogą edukować.

 

  • Janczary z drewnianym trzonkiem firmy Bigjigs, które sprawdzą się jako pomoc dydaktyczna przy różnego rodzaju zabawach rytmicznych oraz po prostu do zabawy. Wystarczy złapać za poręczny drewniany uchwyt i rytmicznie nim potrząsać, aby 5 zamocowanych na nim dzwonków zaczęło dzwonić.

Drewniane janczary BJ193 Kids ABC

 

  • Rewelacyjną 6-cio strunowa gitara dla przyszłego gitarzysty, to propozycja dla dzieci od 3-go roku życia. Jest wykonana tak jak prawdziwa „duża” gitara, z lakierowanego drewna, posiada prawdziwy gryf, metalowe struny. Gitarę można stroić, dzięki czemu możemy uzyskać wspaniałe brzmienie. Nasz gitara to wspaniały instrument dla początkujących muzyków, przyniesie wiele radości całej rodzinie.

gitara tęczowa L20032

  • Duży tęczowy bębenek firmy Goki. Wybijaniem na nim sekwencji dźwiękowych, dziecko uczy się wyczucia rytmu. Dodatkowo rozwija słuch oraz zdolności manualne i ruchowe.

Drewniany tęczowy bębenek 61919 Kids ABC zabawki drewniane

  • Drewniane kołatki firmy Bigjigs, które wydają przyjemne, rytmiczne dźwięki. Kolorowe kołatki zwierzątka zachęcą każde dziecko do tworzenia własnej muzyki. Instrument rozwija zainteresowanie dziecka muzyką, zmysł słuchu, poczucie rytmu, a swoim kształtem i kolorami zachęca dziecko do zabawy. Przy potrząsaniu kołatka będzie radośnie kłapać buzią. Pozytywny rozwój dziecka i zabawa w jednym!!!

Kołatki zwierzaki bj119 kids ABC

  • Drewniane cymbałki to idealne rozwiązanie dla małych muzyków. Dziecko wybija dźwięki dzięki dołączonym pałeczkom.

cymbałki lelin   L21002

„Wychowanie przez muzykę jest najznakomitsze, bowiem rytm i harmonia najgłębiej wnikają w duszę wzbudzając wykształcenie w niej odwagi i przyzwoitości. Wykształcenie muzyczne uchodzi za środek wychowawczy potężniejszy od innych”  (Sokrates)

Kids ABC życzy udanej zabawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s