eko zabawki · Kids ABC · Zabawki drewniane · Zabawki edukacyjne · Zabawki ekologiczne

Klocki z drewna – alfabet polski

Idealna zabawka dla dzieci w różnym wieku. Poniżej przedstawimy zastosowanie klocków dla maluchów na poszczególnym etapie rozwoju.

Szkrab od 1 do 3 – dziecko będzie się bawiło klockami poprzez rzucanie, podgryzanie, przekładanie. Podczas takiej zabawy wymagany jest nadzór osoby dorosłej. Musimy uważać, żeby nasza pociecha nie zrobiła sobie krzywdy (uderzenie siebie albo towarzysza zabawy). Dziecko na pewno z czasem zacznie się interesować liczbą klocków. Możemy ustawiając wierzę z różnej ilości klocków i opowiadać z ilu jest zbudowana. Klocki drewniane są przede wszystkim miękkie i wykonane z ekologicznych materiałów.Maluch również może zwrócić uwagę na znaczki na klockach – jeśli nie, to nic.. jeszcze będzie na to czas:)

bigjigs

Przedszkolak 3-7 – klocki pozostają dalej zabawką, ale bądźmy szczerzy, nie uda nam się zająć kilkulatka na długo. Bardzo ważne jest więc towarzystwo podczas zabawy. Matematyka – konkretne przeliczanie klocków, porównywanie (czyli który klocek jest większy, a który mniejszy), wspólne tworzenie zbiorów (np: z uwagi na kolor niebieski- czerwony, lub z uwagi na rozmiary małe litery-wielkie litery). No i w końcu najważniejsze – nauka liter. Poznawanie nowych słów (sylabowanie itd.) oraz poznanie pierwszych zasad pisowni.

zabawki-drewniane

Szkoła klasa 1-3 – Zastanawialiśmy się, czy klocki w ogóle będą mieć jakieś zastosowanie przy siedmiolatkach. Niestety tak jak myśleliśmy – drewniane klocki z polskim alfabetem nie wzbudzają żadnego zainteresowania wśród dzieci z klas 1-3. Zabawkę jednak można wykorzystać do ćwiczeń przy pisowni trudniejszych wyrazów oraz przy ćwiczeniu ortografii.

zabawki-ekologiczne

Z czystym sumieniem możemy Państwu polecić klocki dla waszych pociech gwarantując świetną zabawę połączoną z nauką. Zapraszamy również do zapoznaniem się z naszą ofertą. Znajdą tam Państwo zabawki drewniane, ekologiczne, zabawki wspomagające rozwój ale i także zabawki logopedyczne.

Pozdrawiamy Zespół Kids ABC

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s